فارسی
  • فارسی
  • English

تحریف تورات و انجیل

اینک و به دنبال انواع پرسش ‏ها در باب ارزش‏ یابی و تعیین تکلیف با متون و محتویات تورات و انجیل ‏های امروزین که در دست کشیش و خاخام می ‏چرخد، سرانجام و ناگزیر و یک بار برای همیشه خواهنده را به دقت در اشاره ‏ای دعوت می‏ کنم که تکلیف مسلمین را با اهل کتاب پیشین و مشرکین مطرودی روشن می‏ کند که در حال حاضر به عنوان دو تجمع دینی، معابد و متونی را در اختیار دارند که معلوم نیست توصیه‏ های چه کس را تکلیف می‏ کنند، هرچند عوارض اخلاقی بروز کرده در پستوهای شنود اعتراف مؤمنین نوجوان، تا حدودی به جان مایه این یادداشت‏ کمک خواهدکرد که می ‏خواهد نشان دهد در پی فک اعتبار و دست ‏بردگی و در نتیجه تعطیل متون تورات و انجیل نازل شده نخستین، اینک یهود و نصاری بدون متن راه ‏نما به دوران جاهلیت ماقبل نزول تورات و انجیل بازگشته ‏اند. چنان که اکنون با مختصر رجوعی به سفر پیدایش تورات با خداوندی آشنا می ‏شویم که گویی قصد تمسخر ایمان آوردگان به هر دینی را دارد. اگر کشیشان امروز خود را در نحوه رفتار و برداشت از رمه نوجوان خداوند آزاد می‏بینند، پس لازم دیده ‏اند که شخص خداوند را هم در تورات‏ های جدید و دست ‏نویس کنیسه، به شکل نیازهای خود درآورند. 


«و واقع شد که چون آدمیان شروع کردند به زیاد شدن بر روی زمین و دختران برای ایشان متولد گردیدند، پسران خدا دختران آدمیان را دیدند که نیکو منظرند و از هر کدام که خواستند، زنان برای خود می‏گرفتند.» (پیدایش، 6 : 1 ــ2)

 

متن بالا سایه ‏ای از کتاب اول اسفار خمسه است که زاد و ولد و زیبایی دختران انسان بر زمین را اسباب وسوسه پسران خدا می‏گوید که آسمان را به طلب وصال و بهره ‏وری از آنان ترک می‏ کنند. اگر برای تورات‏ های کنونی اندک اصالتی به عنوان نخستین کتاب نازل شده از آسمان قائل شویم، پس پذیرفته ‏ایم که آن کتاب از آغاز به یکتاپرستی دعوت نمی‏ کرده و برای خداوند فرزندان ذکور قائل بوده است و چون قرآن بر آسمانی بودن و سلامت متون تورات و انجیل به زمان دعوت پیامبر گواهی می ‏دهد، پس جز این نیست که این پسران چشم چران خداوند به دنبال تحریر جدید و اخیر انجیل و تورات و تحول تشرف به شرک نزد خاخام و کشیش پدید آمده ‏اند! 


«وَأَنزَلْنَا إِلَیْکَ الْکِتَابَ بِالْحَقِّ مُصَدِّقًا لِّمَا بَیْنَ یَدَیْهِ مِنَ الْکِتَابِ وَمُهَیْمِنًا عَلَیْهِ فَاحْکُم بَیْنَهُم بِمَا أَنزَلَ اللّهُ...و ما این کتاب حق را به سوى تو فرستادیم که کتاب‏ هاى پیشین را تصدیق می‏ کند و حاکم بر آن‏ هاست. پس میان آنان بر وفق آن چه خدا نازل کرده حکم کن...» (مائده، 48)


آیا ممکن است خداوند در قرآن، تورات و انجیلی را تصدیق کرده باشد که او را صاحب پسران می ‏گویند؟! چنین توجهی به مورخ جواز می‏ دهد تا بار دیگر اعلام کند تورات و انجیل ‏های کنونی هیچ ارتباطی با نازل شده‏ های آسمانی و اصلی ندارد و برای رفع نیازهای امروزین کنیسه و کلیسا تراشیده شده ‏اند.


«خداوند به ابرام گفت: "اکنون تو چشمان خود را برافراز و از مکانی که در آن هستی، به سوی شمال و جنوب و مغرب و مشرق بنگر. زیرا تمام این زمین را که می ‏بینی به تو و ذریت تو تا به ابد خواهم بخشید و ذریت تو را مانند غبار زمین گردانم. چنان که اگر کسی غبار زمین را تواند شمرد ذریت تو نیز شمرده شود. برخیز و در طول و عرض زمین گردش کن، زیرا که آن را به تو خواهم داد" و ابرام خیمه خود را نقل کرده روانه شد و در بلوطستان ممری که در حبرون است ساکن گردید و در آن جا مذبحی برای یهوه بنا نهاد.» (پیدایش، 14:13ــ 18)


«و واقع شد که چون آفتاب غروب کرده بود و تاریک شد، تنوری پر دود و چراغی مشتعل از میان آن پاره ‏ها گذر نمود. در آن روز خداوند با ابرام عهد بست وگفت: "این زمین را از نهر مصر تا به نهر عظیم، یعنی نهر فرات به نسل تو بخشیده‏ام."» (عهد عتیق، پیدایش، 17:15ــ 18)

 

اینک هر مسلمانی‏که متن فوق را برداشته از تورات نخستین و نازل‏ شده می‏ پندارد، موظف است برای تحقق این بخشندگی‏ های الهی سر و جان بفشاند، سند مالکیت سراسر بین‏ النهرین را به نام قوم یهود صادر کند و با مردم فلسطین بستیزد که مانع اجرای حکم الهی واگذاری بخشی از بین ‏النهرین به قوم یهود شده ‏اند و می ‏شوند!؟

 

«زیرا هرآینه به شما می‏ گویم تا آسمان و زمین زائل نشود، همزه یا نقطه ‏ای از تورات هرگز زائل نخواهد شد تا همه واقع شود. پس هرکس کوچک ترین این احکام را بشکند و به مردم چنین تعلیم دهد در ملکوت آسمان کم‏ ترین شمرده شود. اما هرکس عمل‏کند و تعلیم دهد، او در ملکوت آسمان بزرگ خوانده خواهد شد.» (متی، 18 و19)


«لیکن آسان ‏تر است که آسمان و زمین زائل شود، از آن که یک نقطه از تورات ساقط گردد.» (لوقا 16، آیه 17)


این هم تأییدیه انجیل در سلامت تورات، زیرا که سرمایه‏گذاری برای گسترده کردن اشغال و جنایت و غارت در جهان، نزد کنیسه و کلیسا مشترک است. (برآمدن مردم۱، هواخوری۷) 

 

منابع

(برآمدن مردم۱، هواخوری۷)
خبرنامه
وبلاگ
جستجو در حال ارسال پیام ... پست الکترونیک وارد شده معتبر نمی باشد ارسال